SARJA „PATRIMONITO MAAILMAPÄRANDI SEIKLUSED“ STSENAARIUMI VÕISTLUS, TEEMA: KLIIMAMUUTUSED JA MAAILMAPÄRAND 03. oktoober toomas

Multifilmisari „Patrimonito maailmapärandi seiklused“ on 2022. aastast maailmapärandi hariduse programmi üks juhttegevusi. Selle sarja eesmärk on kasutades nooreltnoorele suurendada noorte teadlikkust pärimusest, lähenemisviisi, mis julgustab neid jagama sõnumit sellest, kui tähtis on maailmapärandit säilitada.

Patrimonito tegelaskuju loodi 1995. aastal Norras Bergenis, kus toimus esimene maailmapärandi noortefoorum. „Patrimonito“ tähendab hispaania keeles väikest pärandit. See tegelaskuju võeti laialdaselt kasutusele kui maailmapärandi hariduse programmi maskott.

Stsenaariumi loomine on nagu koomiksi joonistamine. Ülesanne on luua stsenaarium, mis jutustab soovitud loo kronoloogiliselt. Stsenaariumi on tavaliselt joonistatud hariliku pliiatsiga, tindiga või digitaalselt. Lugu jutustavad pildid või illustratsioonid asetatakse järjestikustesse raamidesse.

Stsenaariumikonkursist võisid osaleda kõik noored alates 12. eluaastast. Are Koolist osalesid 6.klassi õpilased. Edasi saadeti Kerli, Lisanni, Deividi ja Henri tööd.

Deividi töö

Kerli töö