2007/2008 õppeaasta Suigu Lasteaed-Algkoolis
September
1. septembril (laupäeval) alustasime piduliku aktusega. Sel aastal tuli I klassi 7 õpilast, meie koolipere täienes, õpilasi 17. Kooliteed alustasid Angela Arumäe, Mariann Hantson, Kevin Kivikas, Elisabeth Pahk, Kaisa Rõngas, Kristiina Taggel ja Maarja Täht.
Tööd alustasid 2 uut lasteaiaõpetajat Imbi Roots ja Aelika Kurgmann, sest eelmise õpeaasta jooksul lahkus Tamara Jürgenson, selle õppeaasta alguses Annika Reilend, kellest sai Tootsi Põhikooli õpetaja.
Aktusel luges koolialguse luuletuse I klassi tüdruk Kristiina Taggel, samuti esinesid töötajad tervituslauluga uutele õpilastele.
11. septembril külastas meid Varje Ojamets oma koolitusega “keskkonna säästmisest”. Koolitusel osalesid Lehekese rühma ja koolilapsed. Teema oli seotud prügi sorteerimise ja erinevate jääkproduktide lagunemisega.
Traditsiooniline sügisnäitus oli sel aastal paigutatud kooli fuajeesse. Erilised ja kaunid kompositsioonid pääsesid tänu heale eksponeerimisele hästi mõjule. Ekspositsiooni seadis üles Päikesekildude rühma õpetaja Anneli Tamm.
Oktoober
4. okt. Õpilased ja Lehekesed käisid Kurgjal uurimas, milline on sügis talus. Lapsed said tutvuda leivateoga ja ise leiba valmistada, imetleda Kurgja talumuuseumi loomi, tutvuda vanaaegsete põllumasinatega, turnida ja kiikuda.
5. oktoobril toimus õpetajatepäeva tähistamine. Toreda ürituse oli ette valmistanud õpetaja Aive Annuste. Õpetajad olid võistkondadena tegutsema pandud, lastel oli kaasaelamise rõõm ja kohtunikena esindasid valda volikogu esimees Vilja Alamaa ja abivallavanem Lauri Luur.
8. oktoobril käisid Lehekestel ja õpilastel külas kirjanikud Kätlin Vainola ja Jaaanus Vaiksoo projekti “Raamat tuleb külla” raames. Lapsed meisterdasid ürituseks ise raamatuid ja kuulasid õhinal, kuidas kirjanikud lugusid oma raamatutest loevad. Meie laste valmistatud raamatuid näidati ka hommikutelevisioonis, samuti kiitis kirjanik Jaanus Vaiksoo õpetajaid põhjaliku ettevalmistuse eest, sest lisaks raamatute valmistamisele tutvustati lastele ka küllatulevate kirjanike loomingut.
Õpetajad said sellest inspiratsiooni ja lastevanemate koosolekul käidi välja idee, et lapsevanemad võiksid jõuluürituseks RMK-sse lastele kingiks osta raamatu.
24. oktoobril käis Lehekese rühmas külas politseinik Kati Kuldmaa, kes lisaks tubasele vestlusele tutvustas lastele politseiautot.
Fotonäitus “Suvest 2007” oli samuti üles seatud kooli fuajeesse, kauni väljapaneku seadis tervikuks õpetaja Aelika Kurgmann. Lisaks tavapärasele näitusele jooksis ka Suigu LAK-i kodulehel näitus digitaalselt saadetud piltidest, mille sättis kokku Aive Annuste.
November
Traditsioonilist isadepäevaüritust pidasime seekord Pärivere klubis. Peakorraldajaks Aire Aaspalu. Sellel üritusel kehastus õpetaja Aire Peetri isaks, naerutades nii väikeseid kui ka suuri. Kuulati kontserti, võisteldi ja söödi meie koka Ave Kivikase maitsvat isadepäeva-torti.
14. novembril osalesid Karolin ja Karl Hans Siimer ning Kevin Saare Eesti Vabariigi 90.aastapäevale pühendatud maakondliku viktoriini I voorus, kus saavutati keskmine tulemus.
Detsember
Advendihommikutega alustasid seekord Lehekesed õpetaja Aire Aaspalu ja õpetaja abi Kadi Kasemaa, kes lisaks sissejuhatusele jõuludesse juhtisid laste tähelepanu hammaste tervishoiule. Üritus oli nii kaasakiskuv, et ka kõige väiksemad lummatult kahte päkapikku kuulasid ja erinevaid mänge kaasa tegid.
Teise advendihommiku korraldasid Musilased õpetaja Maila Aak ja õpetaja abi Virve Lusik. Taaskord selgus, et meie töötajad on väga head näitlejad . Teisel advendihommikul said oma esinemisoskust demonstreerida kõik lapsed.
Kolmas advendihommik oli Lehekeste ja koolilaste jõulunäidend lumemöldritest (peaproov eelseisvaks jõulupeoks).
5. detsembril käisid Lehekesed Puupäeval Pärnu Kontserdimajas. Puupäeva projekti raames valmistasid erinevate koolide õpilased lasteaedadele toole. Meie lasteaiale valmistas toolid Are Põhikool.
5. detsembril käisid õpilased taas Kablis RMK-s mööda päkapikkude jõuluradu. Lõpuks saabus ka jõuluvana, kes vanemate ostetud raamatuid lastele kingitustena jagas.
6. detsembril käisid Päikesekillud Pihlaka talus väikeseid loomi vaatamas. Elamus oli see nii väikestele kui ka suurtele, täiesti sobiv ekskursioon meie Päikesekildudele.
10. detsembril külastas koolilapsi Hendrik Relve- loodusmees, kes teab kõigest kõike. Lastega käidi uurimas metsataimi ja -puid. Selgus, et lodjamarjad on söödavad- neid toodi kaasa ka õpetajatele ja kodustele. Väga asjalik ja tänuväärne üritus.
13. detsembril toimus jõulaat, sedakorda oli eesmärgiks teenida rühmadele ja klassidele ekskursioonideks raha. Söögisaalis oli kohvik, kooli koridoris müüdi erinevat talve- ja jõulukaupa. Lisaks traditsioonilistele kaartidele ja meenetele oli müügil ka näiteks linnumaju, autosid, päkapiku mett ja erinevaid hoidiseid. Laat õnnestus, kindlasti kordame seda ka järgmisel aastal.
14. detsembril käisid õpilased Tallinna Linnahallis Pipi Pikksukka vaatamas. Lastele meeldis etendus väga, samuti kulges sõit viperusteta.
14. detsembril sai õpetaja Aire Aaspalu vanemõpetajaks- lasteaiaõpetajatest esimesena. Õnnitlused!
18. detsembril käisid Lehekesed Endla teatris Salasõpra vaatamas, Musilased ja Päikesekillud pidasid õhtul jõulupidu. Jõulupeo alguses selgus, et päkapikk (õpetaja Imbi Roots) oli ära kaotanud oma mütsi. Etenduse vältel külastas päkapikk erinevaid loomi, kes talle oma mütsi pakkusid. Jõulumaa väravavalvurina tegi meeldejääva etteaste õpetaja abi Virve Lusik, samuti hiilgas Jõulusoki rollis Aelika Kurgmann. Lõpuks saabus ka jõuluvana (Sven Jürgensoni kehastuses).
19. detsembril oli majas elekter ära ja tööpäev algas õhtul enne jõulupidu. Lehekesed ja õpilased esitasid oma vanematele Lumemöldrite etenduse, tublide näitlejatena astusid teiste seas üles Kaisa Rõngas ja Kristiina Taggel. Elisabeth Pahki ema oli meisterdanud väga vahva jonnipunni kostüümi, samuti hiilgas tõelise kostümeerijana Mauriko ema Marcella.
20. detsembri hommikul käisid meil külas jõuluvana ja päkapikk, kes tõid lasteaiale toolid kingituseks. Jõuluvana hääl sarnanes Are Põhikooli direktori Tiia Puusilla häälele, päkapikk sarnanes sama kooli õppealajuhataja Marge Möldrile. Jõuluvana oli kaasa võtnud vahetus-sussid, õues olid õhemad, toas karvased ja soojemad, sest selle aasta talv olevat kevadiselt soe. Väga vahva külaskäik.
20. detsembril toimus ka pidulik lõunasöök, kus ka vallamaja töötajad osalesid.
Lõunasele õpetajate jõulupeolegi jõudis taaskord jõuluvana, kes oli tõeliselt ehtsa jõuluvana moodi.
27. ja 28. detsembril töötas majas vaid üks segarühm. 31.dets. oli kokkuleppel lastevanematega vaba päev.
Sellega lõppes ka 2007.aasta Suigu Lasteaed- Algkoolis.
Head uut aastat!
2007/2008 õppeaasta Suigu Lasteaed-Algkoolis
2008
Jaanuar
07. jaanuaril, õppeveerandi alguses tuli 4.klassi uus õpilane Kristar Tonna.
24.jaanuaril osales Kaunima metsalaulu konkursil Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis 1.klassi õpilane Kaisa Rõngas, keda tunnustati väga hea esinemise eest. Kaisat juhendas õpetaja Ulvi Talts.
28.jaanuaril käis meil taas külas Anneli Velli oma lasteteatriga “Kuke ja rebase lugu”. Lastele ja suurtelegi täitsa meeldis.
Veebruar
5. veebruaril pidasime vastlapäeva. Lasteaialapsed võistlesid tubastes tingimustes. Musilaste rühmas oli õpetaja Aelika kelkudena kasutusele võtnud toolid, kuhu kiiruse peale joosta tuli. Päikesekildude rühmas rääkisid lapsed õpetaja Merle Jussi juhendamisel vastlakommetest ja `liuglesid`õlekotil pikas koridoris. Lehekeste võistlused toimusid õpetaja Aire juhtimisel saalis. Algkoolilapsed käisid Pihlaka talus loomi vaatamas ja vurri meisterdamas.
13. veebruaril käisid Päikesekillu ja Lehekese rühma lapsed koos õpetajatega Sindi Seltsimajas Sindi Lasteaia õpetajate etendatud näidendit “Pokutaadi prügirong” vaatamas. Päikesekildudele jäi etendus natuke arusaamatuks, küll aga jäid rahule Lehekese`d. Õpetajadki said uusi tarkusi. Pärast etendust suunduti Pärnusse. Muuseumis oli väljapanek nõukogudeaegsetest mänguasjadest. Eelkõige pakkus näitus äratundmisrõõmu lasteaiaõpetajatele. Teises toas eksponeeritavad loomade topised olid põnevad kõigile lasteaialastele.
22. veebruaril tähistasime Suigu Seltsimajas Eesti Vabariigi 90.aastapäeva. Esinema kutsutud Agapella käsikellade ansambel oli omamoodi elamus. Kõnepidajateks olid vallavanem Jaanus Männik ja volikogu esimees Vilja Alamaa. Kõned olid arendavad ja sisukad. Meie laste kontserti oli hea nautida. Lehekese rühm oli Aire Aaspalu juhendamisel ja Ulvi Taltsi abiga selgeks saanud tantsu “Toa teeks ma endal tamme alla”, millega esinetakse ka kevadisel tantsupeol Kontserdimajas.
27. veebruaril toimus Maavalitsuses II voor sarjast Tunne oma maad, kus Karolin, Karl-Hans ja Kevin (S) meid väärikalt esindasid.
Märts
6. märtsil toimus Pärnu Maavalitsuse saalis inglise keele viktoriin, kus meie kooli esindas Kristar Tonna.
8. märtsi hommikul jagas härrasmehelik meeskolleeg Meelis Tamm oma naiskolleegidele lilli. Õnnitlemas käisid ka vallavanem Jaanus Männik ja abivallavanem Lauri Luur.
13. märtsil osalesid lapsed võistlusel `Ole osav ja kiire`, kus saavutati õp. Rein Semenovi juhendamisel I koht.
26. märtsil külastas meid lasteteater Lepatriinu, kes etendas lugu “Lumetaadi vembud”. Kummaline, et just selleks päevaks sadas maha korralik lumevaip ja väljas toimus tõeline lumemöll.
Aprill
5.aprillil käisid algkooli õpilased Tallinnas tutvumas vanalinna, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Energiakeskusega. Lapsed olid kõikjal hästi tähelepanelikud, Energiakeskuses elati end välja. Õnnestunud väljasõit.
14.-18. aprillini pidasime südamenädalat. Valmisid temaatilised luuletused, tervislikud menüüd. Teadmistega hiilgasid viktoriinil Lehekese rühma ja koolilapsed. Liikumine oli nädala raames esmatähtis.
23. aprillil käisime Are Pargis jüriöö üritusel. Mõõtu võeti jooksmises.
27. aprillil olid koolilapsed Pärnu-Jaagupis pillimängupäeval õpetaja Ulvi Taltsi juhendamisel ja Lehekese rühma rahvatantsijad Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud maakondlikul tantsupeol.<< Üritused olid vaatajatele väga nauditavad.
5. mail käisid koolilapsed Pärnu-Jaagupis üritusel `Laulge kaasa!`. Eeslauljaks oli Mart Toome, Pärnu-Jaagupi muusikakooli ansambli saatel lauldi tuntumaid lastelaule.
13. mail toimus suurejooneline emadepäeva pidu Suigu Seltsimajas. Üritus viidi läbi koostöös Murru küla Seltsiga. Peol esinesid Are valla laulukonkursi võitnud lapsed Are ja Suigu koolist. Murru küla Selts andis välja ka konkursivõitjate lauludega DVD. Pidu oli südamlik ja meeldejääv.
15. mail esindas 8-liikmeline Lehekese rühma võistkond meid Vändras Sinilillemängudel. Auhindu küll koju ei toodud, aga üritus oli väga hästi ette valmistatud ja läbi viidud ning ilmataatki kampa võetud.
17. mail toimus Are valla tantsu-ja laulupidu, mida seekord Pärivere klubis peeti. Lapsed esitasid õpitud laule koos Are Põhikooli kooriga.
19. mail toimus korralik spordipäev Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumi staadionil. Tublimad olid meie õpilastest Elisabeth Pahk ja Reio Eamets.
22. mail käis Lehekese rühm trallimas Nurmenuku talus. Erinevaid atraktsioone oli piisavalt, nii lapsed kui ka õpetajad kiitsid üritust väga.
23. mail toimus traditsiooniks saanud tuletõrjespordi olümpia, kus eestvedajaks jälle meie kehalise kasvatuse õpetaja Rein Semenov. Algkooli võistkond tuli auhinnalisele kolmandale kohale. Palju õnne!
28. mail toimus Lehekese rühma ja kooli lõpupidu.
Lasteaiast läksid kooliteele Triini Viks, Keivo Kalda, Siim Leuke, Rines Markvard, Lisette Pent, Emily Kremer, Keidi Merilaht, Reemo Jürgens, Anna-Bell Kitšigin, Laura Lii Adler ja Iris Tamla.
IV klassi lõpetasid Reio Eamets, Kevin Saare ja Kristar Tonna-. väga asjalike ja tarkade poiste klass. Reio ja Kevin tegid katsed Pärnu Koidula Gümnaasiumisse, kuhu nad ka vastu võeti, Kristar jätkas Are Põhikoolis.
Kiituskirjaga lõpetasid 2007/2008 õppeaasta Maarja Täht, Elisabeth Pahk, Mariann Hantson, Eliisabet Kuslap, Karl Hans Siimer, Reio Eamets ja Kevin Saare. Ainealase kiituskirja sai muusikaõpetuses Kaisa Rõngas.
29. – 30. maini käisid koolilapsed Jõgevamaal ekskursioonil “Kalevipoja jälgedes”.
Esimesel päeval külastati Eesti Piimandusmuuseumit, kus lapsed ise võid tegid ja hiljem ise piimasaadusi maitsta said. Poetrett tehti Jõgeva linnas, seejärel suunduti Laiuse voore peale (mis Eestimaal suurim) ja Siniallika juurde. Samas peeti ka piknikku. Üle-eelmisest sajandist pärit Siimusti Potivabrikus valmib toodang veel nüüdki käsitööna. Palamusel said lapsed osaleda vanaaja koolis. Päev lõpetati Saare vallas Kääpa küla Kratikülas, kus muhedate krutskitega kratid viisid läbi kratiprogrammi. Kratikülla jäädi ka öömajale.
Teisel päeval külastati vahvat Kalevipoja muuseumi ja kuulati Kalevipoja-lugu. Seejärel suunduti Peipsi äärde Mustveele ja Kallastele, külastati vanausuliste külasid Varnjas ja Rajal. Alatskivis käidi jahimeeste elupaigas.