1.aprill.2025 3., 7. ja 8. klassi õppepäev Tallinnas

Loomise kuupäev 02.04.2025

3.klass
Õppekäik Tallinnasse – KUMU ja botaanikaaed 
Naljapäeval, 1. aprillil, sõitsime koos 7. ja 8. klassiga pealinna, et osaleda taas projektis “Aitan lapsi kunsti juurde”. Meie klass suundus taas KUMUsse, osalesime väga huvitavas muuseumitunnis “Nägude lugemine”, mis põhines kunstnik Enn Põldroosi isikunäitusele. Meie uurisime peamiselt kunstniku maalitud portreesid. Saime lähemalt tuttavateks mõistetega: autoportree, esindusportree, kaksikportree, kolmikportree, grupiportree. Läbisime mitmed tähelepanu nõudvad õppemängud ja lõpuks saime töötoas proovida meile uut kunstitehnikat - monotüüpiat, mille käigus valmis klassikaaslasest ennpõldroosilik värviküllane portree.  
Edasi sõitsime botaanikaaeda, kus saime kevadsoojusele lisaks nautida troopilise vihmametsa taimestikku, käisime “kõrbes” kaktuseid ja sukulente uurimas.  Meie haridusprogrammiks oli “Troopilised ja lähistroopilised tarbetaimed”. Lisaks tuttavatele lõunamaistele puuviljapuudele nägime ka mitmeid maitsetaimi – pipart, vanilli, loorberipuud. Samuti saime teada millise taime küljes kasvab teksapükste toormaterjal – puuvill ja kui suureks võib kasvada aaloetaim, mida kasutatakse ohtrasti kosmeetikatööstuses.  
Bussi naastes olime väsinud, kuid teadmistest tulvil! 

7.klass
"Barokklossi ajalugu" Kadrioru loss
Kadrioru loss on hea barokkstiili õpetaja, kuna siinne kaunistusterohke peasaal on üks uhkemaid barokkarhitektuuri näiteid nii Eestis kui kogu Põhja-Euroopas. Tõlgendame lossi rajaja Peeter I jaoks olulisi sümboleid, tõstame pilgu laemaalile ning mõtleme lossi kõige suurema teose juurde uue allegoorilise loo. Peeter I isiklik maalitõlgendus aitab meelde tuletada Põhjasõja vastaspooled ja sõja tulemuse. Vaadatakse üle valitsejate portreed ja nende eluruumid ning uuritakse, kes on lossis veel aja jooksul elanud ja milliseid muudatusi nad on endaga kaasa toonud.
Loovtööna kujundavad õpilased oma monogrammi, inspiratsiooniks peasaalis nähtud keiserlikud nimetähed.
Tallinna botaanikaaed "Elu vihmametsades"
Ekskursioonil tutvume erinevate vihmametsas kasvavate taimede eluvormidega – puude, põõsaste, liaanide ja epifüütidega, nende eripärade ja kohastumustega. Ekskursioon toimub troopika kasvuhoones.

8.klass
"Meemimatk” KUMU
Tunni eesmärk on tutvuda Eesti kunstiga, arutleda kunsti ja ühiskonna seoste üle, avastada konteksti olulisust, teadvustada visuaalse keele rolli igapäevaelus.
Eesti kunsti püsinäitusel saadakse tuttavamaks kunstnike elulugude, teoste taustalugude ning ühiskondliku ja ajalise kontekstiga. Vaatluse alla tulevad nii sada aastat vanad teosed kui kaasaegsete kunstnike sekkumised ja konteksti tõlgendamised. Õpilasele edastatakse tunni jooksul uusi teadmisi Eesti kunsti kohta ning antakse võimalus teadmisi kohe sünteesida ja loovalt rakendada. Näitusesaalidest otsitakse üles teosed, mida saab meemidena käsitleda ning erinevaid lähenemisi kasutades ja praktilisi loovharjutusi tehes avardatakse meemi mõistet. Stuudioruumis valmib igaühel atsetoontrükis postkaardi formaadis meem.
Tallinna botaanikaaed "Loodusvööndid”
Ekskursioonil tutvume vahemerelise põõsastiku, kõrbe, savanni ja ekvatoriaalse vihmametsa taimestikuga. Ekskursioon toimub botaanikaaia kasvuhoonetes.
 

 

Viimati muudetud 02.04.2025.