Are Kooli majandusnädala väljasõit: ettevõtete külastus 9.oktoober

Loomise kuupäev 11.10.2024

9.oktoobril oli kavandatud kogu kooliperele väljasõidud erinevatesse ettevõtetesse
I kooliaste külastas Pärnu- Jaagupis Hellar & Pojad ettevõtet, et uurida, kuidas täpselt käib meie kõigi poolt armastatudmaiustuste- kõrsikute tootmine. Kõigil soovijatel oli võimalik endale ka soodsamalt pakk kõrsikuid ost.
Teisena mindi vaatama, kuidas elavad  lehmad Halinga Oüle kuuluvas farmis Piimajõe. Nii mõnigi laps sattus sellisesse keskkonda esmakordselt ning ning pidi tõdema, et töökoht ei lõhna jüts kõige meeldivamalt.

II  kooliastme väljasõit: Wendre, Scanfil ning Maksu- ja Tolliamet
Are Koolis on mõnus käia – õpetajana ei tea ma vist ühtki teist kooli, kus hoolitsetakse nii põhjalikult selle eest, et laste silmaring ka kooliväliselt võimalikult avaraks saaks 😊
Seekord saime majandusnädala raames tänu õpetajate Leelo ja Marju korraldamisele minna vaatama, kuidas toimetavad Pärnus Wendre, Scanfil ning Maksu- ja Tolliamet.
Kohe alguses pidid klassijuhatajad tegema keerulise otsuse – nii Scanfil kui Wendre võtsid kumbki vastu ainult 1 grupi alla 20 lapsega. Jäi siis nii, et tüdrukud suundusid uurima Wendre innovatiivset teki-, padja-, voodi- ja madratsivabrikut (mitte et see oleks olnud kõik, mida nad valmistavad) ning poisid sõitsid Scanfili vaatama, kuidas valmistatakse elektroonilisi trükkplaate. Mõlemas ettevõttes võtsid meid vastu superägedad töötajad, kes näitasid tehast, rääkisid ajaloost ja praegusest toimetamisest ning tõestasid, miks oleks just nendesse ettevõtetesse tööle minemine tulevikus väga hea mõte. Ja mis eriti tore – saime neilt mälestuseks kingitused kaasa.
Maksu- ja Tolliameti töötajad võtsid meid kõigepealt vastu oma kontoris ning tutvustasid ameti ülesandeid, eesmärke ja seda, kuidas nende töö välja näeb. Lisaks saime teada, mis juhtub, kui keegi nende huviorbiiti satub – petab maksudega või tellib näiteks välismaalt mittelubatud aineid või tooteid. Arutelu oli päris elav.
Kuid siis tuli päeva „maasikas“ – edasi viidi meid Maksu- ja Tolliameti angaari, kuhu toimetatakse kinnipeetud sõidukid läbiotsimiseks. Seal ootasid meid kaks ametnikku, kaks teenistuskoera ja kinnipeetud väikebuss, mille peal nad demonstreerisid läbiotsimist ja näitasid sinna ehitatud peidikuid. Lisaks selgitas üks ametnikest, koerajuht, kuidas õpetatakse teenistuskoeri leidma keelatud esemeid, aineid või salakaupa. Koerad demonstreerisid oma oskusi meile väga rõõmsalt – neile on tegemist toreda mänguga, mille eest saab maiustuse või mänguasja.
Oli väga äge päev, aitäh korraldajatele ja ettevõtetele!
6.klassi juhataja Kristi Mölder

Are Kooli III kooliastme õpilased õpetajate Leelo, Marju ja Kärdiga ettevõtlusnädala raames Tallinna Vee ettevõteid. Vihma ja tuult trotsides algas hommikune sõit Tallinna kooli juurest. Esmalt suundusime Ülemiste veepuhastusjaama, kus õpilased jagati kahte gruppi. Veepuhastusjaamas saime teada, kust tuleb kraanivesi ning kuidas seda puhastatakse. Saime teada, et ettevõttes töötab umbes 350 inimest ja et enamus neist töötavad kabinettides jälgides erinevaid ekraane, et süsteem toimiks. Peale veepuhastusjaama külastust jätkus pooletunnine bussisõit läbi Tallinna Paljassaare reoveepuhastusjaama. Reoveepuhastusjaamas saime teada, kuidas saab Tallinna linnast ja selle lähivaldadest kogutud reo- ja sademevesi puhtaks. Nägime suuri puhastusbasseine ja kuulasime hoolega, kuidas reoveest saab taas puhasvesi. Põnevat arutelu pakkusid veepuhastusjaamas olnud 14. sajandist pärit puidust veetoru ja reoveepuhastusjaamas olnud suured puhastusbasseinid.
8.kl juhataja Kärt Pähkel

Viimati muudetud 11.10.2024.