Reedesel päeval läks kolmas kooliaste Tallinnasse Loomelinnakusse ja Positroni. Aga et II kooliastmel majandusest ka veidike aimu anda, siis õpetasid õp. Marju Sepp ja Leelo Lusik noortele kuidas teha oma äri.
Loodusainete klassi kogunesid 4.-6.klassi õpilased, et analüüsid kolmapäevast ettevõtete külastust ning mõelda, milliseid ameteid pidavaid inimesi leidub veel linnas. Rääkisime linnaosadest, turvalisusest, milleks riik ja riigiametid on vajalikud. Ka arutlesime mis on avalik sektor, erasektor ja miks peaks üks korralik eestlane kaasa lööma vabaühenduste töös. Arutlemist toetas suur linna pilt.
Kuna „meie linnas“ oli üks vaba äripind, siis jõudsime mõttele, et teeme sinna jäätisekohviku. Õpilased jagunesid rühmadesse. Seejärel asutasime ettevõtte, rääkisime üle vajaminevad ressursid, arutlesime toote omahinna üle ning tegime oma ettevõttele reklaami. Noored said „pangalt“ raha, said osta tooraineid, teha jäätiseid ning neid üksteisele maha müüa. Lõpuks tegime kokkuvõtteid, et kui palju keegi kasumit teenis, tasuta tööd tegi või päris pankrotti läks. Rahaliselt kasumisse ei jäänud keegi. Suure töö tulemusel võivad kaks firmat (seitsmest) jõuda mingi hetk plussi ning mõnel oli suund ka pankroti poole. Noored läksid nii hasarti, et ka vahetunnil jätkus arutelu teemasid ja kange isu oli uus firma teha, et vigu saaks parandada.
Loodame, et sellised „mängud“ aitavad õpilastel päris töömaailmast natuke parema ettekujutuse saada.
Töötube viisid läbi õpetaja Marju ja õpetaja Leelo, neid toetas õpetaja Pille