Oktoober 2024 – EESTI PANGA RÄNDNÄITUSED ARE KOOLIS

Loomise kuupäev 08.10.2024

Majandusnädala raames soovisime, et meie õpilased saaksid rohkem teada  Eesti rahast ja selle ajaloost. Sellega seoses kutsusime külla Eesti Panga kaks rändnäitust, millest üks, EESTI RAHA MARGAST KROONINI, annab ülevaate Eesti raha ajaloost ning teine, EURORAHA, räägib eurost ja euroalast ning tutvustab põhjalikumalt europangatähtede turvaelemente.

Rändnäitus „Eesti raha margast krooniniˮ
Näitus annab ülevaate Eesti Vabariigis alates 1918. aastast käibel olnud rahadest: Eesti esimesest omavääringust margast ning „vanast“ ja „uuest“ Eesti kroonist, millest esimene oli käibel aastatel 1928–1941 ning teine aastatel 1992–2010. Ajalooliste müntide ja pangatähtede kaudu avaneb omalaadne vaade Eesti riikluse ja majanduse ajaloole, aga nendes peegeldub ka meie kunsti- ja kultuurilugu.

Rändnäitus ,,EURORAHA”
Eestis 2011. aastal käibele tulnud euro pole mitte lihtsalt tugev ja usaldusväärne raha, vaid ka Euroopa ühtsuse jõuline sümbol. Näitus annab põhjaliku ülevaate Euroopa ühisrahast, euroala ajaloost, euro pangatähtedest ja -müntidest ning nende kujundusest ja turvaelementidest, samuti pühendus- ja meenemüntidest.

Nagu igakord, nii ka sel aastal lahendasid 5.-9. klassi õpilased näituse põhjal viktoriini ja selgitati iga klassi parimad.

Tulemused on sellised (max 28 punkti):
5. klass
I Eva 26 p
II Kristeli 26 p
III Henri Eduard 25 p

6. klass
I Maribel L. 26 p
II Daria Loreen 25 p
III Oscar 24,5 p

7. klass
I Steven 27 p
II Kerli 27 p
III Janely 27 p

8. klass
I Kusti 28 p
II Henri 28 p
III Rasmus 28 p

9. klass
I Indrek 28 p
II Kairon 27 p
III Gregor 27 p

Kui punktide arv oli võrdne, siis parimaks osutus kiireim.

Loodame, et kõik said jälle veidi targemaks.

Õp Marju

Viimati muudetud 09.10.2024.