Inimõiguste nädal Are Koolis 6.-9. detsember 09. detsember toomas

Üle maailma tähistatakse inimõiguste päeva 10. detsembril. Ka Are koolis toimus rida tegevusi selle tähe all  sotsiaalainete tundides nädala jooksul.

6. ja 9. klassi õpilased rühmatööna tegid loositud inim(laste)õiguste kohta fotolavastusi, seda saab näha III korruse koridoris näitusena  või videona.

Inimõiguste Instituudist jõudis kooli rändnäitus ,, Inimõigustest Nõukogude ühiskonnas”. Näituse eesmärk on tutvustada juba vabas Eestis sündinud ja kasvanud noortele seda, kuidas tänapäeval elementaarsed õigused ja vabadused polnud seda vaid napi veerand sajandi eest. Ajas üha kaugemale vajuvast NSV Liidust rääkides kipub meediapildis esile kerkima koomiline ja humoorikas, sageli unustatakse režiimi inimvaenulik pale. Või siis eeldatakse, et see jäi ainult Stalini-aega.

Oma valdkonna asjatundjate kirjutatud tekstid avavad inimõiguste erinevaid, kohati ka ootamatuid tahke ning valgustavad aspekte, mida tänapäeva noored kindlasti ei tunne. Näiteks mida teatakse vaimulike tagakiusamisest või karmidest kriminaalmeetmetest, millega võideldi ettevõtluse vastu?

Nädala jooksul lahendasid alates 5.- 9. Klassi õpilased näituse põhjal koostatud ristsõna.

Klasside parimad, kel kõik õiged vastused, olid:

5.klassist Kerlin, Lili- Marleen, Mattias, Jan-Gerdo, Joko Marii, Karl Gustav

6.klassist Kusti ja Marelle

7.klassist Kairon

8.klassist Liisa, Kärtu, Karola

9.klassist Jennifer ja Hedrika

Loodan, et õpilased said jälle teadlikumaks. Vanematel on näitusega võimalik tutvuda selle veerandi lõpuni. Kasutage julgelt võimalust, sest on tõesti huvitav! :)

Õp Marju

Klasside parimad, kel kõik õiged vastused, olid:

5.klassist Kerlin, Lili- Marleen, Mattias, Jan-Gerdo, Joko Marii, Karl Gustav

6.klassist Kusti ja Marelle