Are Kooli majandusnädala väljasõit: ettevõtete külastus 9.oktoober

Sisestatud Toomas Salus poolt

9.oktoobril oli kavandatud kogu kooliperele väljasõidud erinevatesse ettevõtetesse
I kooliaste külastas Pärnu- Jaagupis Hellar & Pojad ettevõtet, et uurida, kuidas täpselt käib meie kõigi poolt armastatudmaiustuste- kõrsikute tootmine. Kõigil soovijatel oli võimalik endale ka soodsamalt pakk kõrsikuid ost.
Teisena mindi vaatama, kuidas elavad  lehmad Halinga Oüle kuuluvas farmis Piimajõe. Nii mõnigi laps sattus sellisesse keskkonda esmakordselt ning ning pidi tõdema, et töökoht ei lõhna jüts kõige meeldivamalt.

Koolil käisid külas YFU vabatahtlikud

Sisestatud Toomas Salus poolt

Majandusnädala raames külastasid Are kooli kaks õpilast, kel on olemas vahetusõpilase kogemus.

Teisipäeval rääkis Mirell Lank kaheksandikele, kuidas juhtus, et ta läks Taisse vahetusõpilaseks. Tund algaski taikeelse tervitusega. Lapsed said teada milline on sealne kultuur, mida koolis tehakse, kuidas inimesed seal elavad. Ka tutvustati kust saada raha, milliseid asju peab ajama, miks üldse peaks keegi tahtma vahetusõpilaseks hakata. Mängisime mängu, arutlesime ja tund läks linnutiivul.

Karjäärinõustajate töötoad 10.oktoobil

Sisestatud Toomas Salus poolt

Are Koolil on väga hea koostöö Pärnu Töötukassa karjäärinõustajatega. Ka sel aastal viisid nad läbi 7.-9.klassidele töötoad.

On ju oluline teada, mida vaja arvestada oma  oma tuleviku planeerimisel, millele tähelepanu pöörata, kas soovid ja tegelikkus lähevad kokku, milline on tänane tööturg Eestis jne.

Neile küsimustele proovitigi töötubades vastuseid leida.

Õpetaja Marju

Oktoober 2024 – EESTI PANGA RÄNDNÄITUSED ARE KOOLIS

Sisestatud Toomas Salus poolt

Majandusnädala raames soovisime, et meie õpilased saaksid rohkem teada  Eesti rahast ja selle ajaloost. Sellega seoses kutsusime külla Eesti Panga kaks rändnäitust, millest üks, EESTI RAHA MARGAST KROONINI, annab ülevaate Eesti raha ajaloost ning teine, EURORAHA, räägib eurost ja euroalast ning tutvustab põhjalikumalt europangatähtede turvaelemente.

JA Eesti majanduse e-viktoriin 7.-9. klassi õpilastele

Sisestatud Toomas Salus poolt

3. oktoobril toimus 7.-9. klassidele üle-eestiline e-majandusviktoriin aadressil viktoriinid.ee. Abiks on vaid üks õlekõrs- ineternet.
Viktoriinil osales üle Eesti 2452 õpilast.  See oli kõige suurema osalejaskonnaga viktoriin 15-aastases ajaloos.

Ka Are Kooli 7.-9. klassi õpilased osalesid. Tänaseks on tulemused selgunud. Võimalik oli saada 36 punkti.

7.10.2024 KOHTUMINE JÜRI RATASEGA

Sisestatud Toomas Salus poolt

Täna oli meie koolis tore võimalus kohtuda meie endise peaministri ja praeguse Europarlamendi saadiku Jüri Ratasega.
Ettevõtlusnädala raames andis ta saalis ühistundi 5.- 9. klassi õpilastele. Koos õpilastega püüdis ta leida põhjusi, miks Eestis on hea elada, miks Eestil on kasulik kuuluda Euroopa Liitu, NATOsse ja ÜROsse.

Õpetajate päev

Sisestatud Toomas Salus poolt

Reedel toimus Are Koolis õpetajate päev 9. klassi eestvedamisel.

Päev algas ilusate kõnedega ja hingepaidega õpetajate suunas-nüüd teame, et oleme Teile päris kallid.

Are Kooli aasta õpetajaks valiti meie MARJU SEPP ning aasta kolleegiks meie direktor PILLE VAIKSAAR.

ÜLEMAAILMNE TAIMETOITLASTE PÄEV LOODUSRINGIGA

Sisestatud Toomas Salus poolt

1. oktoober on tähtis päev - rahvusvaheline eakatepäev, omavalitsustepäev, rahvusvaheline muusikapäev, kakao- ja šokolaadipäev ning lisaks nendele ka ülemaailmne taimetoitlaste päev. Tähistasime seda päeva loodusringiga ja maitsesime poes müüdavaid taimetoitlastele sobivaid toite. Valikus olid sojapallid, taimne juust, vegan võimaitseline leivamääre, kikerherne-porgandikotletid, šokolaadipuding ja ygrt (sojast mangomagustoit).

Asu jälgima