Hea on teha head! 18. detsember toomas

Esimesel advendihommikul  kutsus Are Kooli 6.klass koolipere osalema  Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu algatatud kampaanias “Aita täita vaprusekastike”.

Kui laps peab haiglas ravima rasket vähihaigust ja erinevad valulikud protseduurid põhjustavad talle ebameeldivusi, on lapse suurimaid hirme valu.  Me ei saa lapse valu mõõta laboritestide või uuringutega, kuid me saame muuta lapse olemise rõõmsamaks ja ka motiveeritumaks, et minna nõelatorget või muud valulikku protseduuri saama.  Üheskoos aga saame teha kõik selleks, et raviprotsessi ajal seda valu kuidagi leevendada. Selleks kogus Are koolipere  kahe nädala jooksul raha, et anda võimalus  haige lapse vanemal osta seda, mis just tema lapsele rõõmu valmistab. 6.klassiga ühines terve suur seltskond kodusid ja kokku annetasime 601 eurot, mis on tänaseks üle kantud.

Loodame, et suudame laste silmad veidigi säravamaks muuta ja seeläbi tervist juurde anda.

5.klass omakorda kutsus toetama Pärnu kodutute loomade varjupaika. Et alles hiljuti oli seal läbi käinud suur haigusepuhang, vajati peale toiduainete veel tekke, rätikuid ja mänguasju.  Koguti suur hulk esemeid, konserve, krõbinaid ja muud vajalikku. 5.klass koos õpetaja Kristi Möldriga viis 18. detsembri hommikul need neljajalgsetele sõpradele Pärnusse kohale.

Usume, et kõik varjupaiga elanikud saavad varsti endale päris kodu. Seniks on neil aga kõik eluks vajalik olemas.

Õp Marju

Õp Marju